odeslat
registrovat se
přihlásit se
VYPRÁVĚNÍ
ODMĚNY
KNIHOVNA
ARCHIV
MAPA
PLÁN
HRÁČI
HRA
Profil
Můj tým
Můj diář
Můj kompas
Můj zápisník
Moje fotoknihy
Mé konto
Mé příběhy
Archivní je vše, co se povedlo...a JAK se to dělo. 
Archiv je taková sbírka všeho, co stojí za uložení a pamatování. Můžou to být zápisky z tvého Zápisníku a všechny nápady, co se povedlo a JAK to šlo realizovat. Můžeš archivovat i způsob, JAK na něco teprve chystáš a můžeš o tom napsat. Jsou to i samolepky, podpisy, foto-úlovky z akcí. Archivní je to, co se povedlo i když se u toho něco nepovedlo. Určitě u toho bylo a je Štěstí a přišla i nová Zkušenost. TO všechno může být pro radost a zvědavost a VÝZVA pro ostatní rodiny a kamarády. Žijeme okolo létání každý den! Máme proto času dost a trénujeme priority! Zápisky vedme pro své děti, protože všechno si přeci nevezmeme pak na Věčnost :-) na cestu si lze vzít jen to, co je lehké a bylo to pro RADOST! Takže zážitky a vděčnost...takže DĚKUJEME
Míša Machartová 01.05.2020 Téma pro květen 2020 - vrtule a vrtulky
Je tu další měsíc roku. Každý ten letošní speciální rok prožívá po svém. Povolení vyrazit na čerstvý vzduch přišlo pro létající lidi 7.4.2020 podpisem na ministerském dopise. Od té chvíle létá všechno a všichni, co mají vrtule nebo je pak už nepotřebují. Tenhle měsíc je ideální pro větrné hry, protože se již otepluje a termika ukazuje, jak to umí roztočit a větroně a jiné plachtaři pěkně vytočit. My ale v tomto měsíci řešíme i modely a drony. Letošní DronFest je odložen na 2021 a tak se pokusíme posunout o kousek výš a dál s projektem dronařského hřiště pro závodění i vzdělávání. Držte si čepice, foukat to bude velice :-)
Míša Machartová 01.04.2020 Téma na duben : Mapo, kdy už tam budeme? aneb recyklujeme ICAO mapy!
Děti na startu! když se vás zeptají, kde vás najdou? Rozhlédnete se, odkud fouká a kde mají plachtaři start. nebo kde je hangár a teprve se to chystá? A co výlet? vyšlo už nové vydání ICAO mapy a je potřeba pořídit čerstvé informace a staré mapy odložit. Nám ovšem mohou ještě posloužit! Jak? Umíme s nimi různé hry a učíme se s nimi pracovat a dohledávat informace v Databázi letišť. Kvůli cestování i pro porozumění znakům a číslům v nich namalovaných. Bude se to jednou hodit. Už teď máme náskok :-)
Míša Machartová 01.03.2020 Březen na téma KNIHOVNIČKA a každá rodina i pilot má svou vlastní!
Téma měsíce března je KNIHOVNIČKA a v kombinaci s tématem roku 2020 Sluníčko a 4 živly je to hlavně o meteorologii. My budeme s Evou Plášilovou a ČHMÚ a dalšími kolegy třeba z nakladatelství Svět křídel a dalšími pátrat po užitečných publikacích, knihách a webových stránkách. Každý PILOT si potřebuje pro svůj létající stroj a sport vytvořit vlastní knihovničku. Od manuálů, přes učebnice, příběhy, video-reporty i manuály. Doba se mění a díky internetu jsme zavaleni informacemi, které děti potřebují (stejně jako noví piloti) analyzovat a ověřovat zdroje a pravost a mechanismy fungování. Proto se často jako instruktoři-mentoři raději ptáme...protože jsme nadupaní teorií i praxí a zkušenostmi, ale naší svěřenci? podle věku? podle praktických zážitků? Je to pořád dokola a pořád stejně. A my jako instruktoři nemáme zapomenout na to, že jsme se taky kdysi přidali k těm zkušenějším nebo lecos zkoušeli "na vlastní pěst" a že to bylo ran...a nových příběhů!!! Dejme dětem prostor a čas pro následování... ony to určitě zvládnou zas o kousek lépe než my! A jestli tomu nevěříte?? hmmmm... tak je váš rodokmen asi ohrožen a vy se rozhodněte, co s tím uděláte. Je to VAŠE kniha a Život a Příběh :-)
Míša Machartová 29.02.2020 Ohlédnutí za tématem února 2020 - trenéři pro rodiče a rodiče jako trenéři
Ohlédnutí za únorem jako měsícem pro hledání trenérů. Rodič nejlépe ví - chce - může a umí najít vhodné lidi pro trénink svých dětí. Proto rodinné FLY CAMPY 2020 budou hlavně o rodičích a jejich dětech. Tvrzení, že učit své děti nelze, je založeno na faktu, že VÝCVIK - RESPEKT - PRAXE v komunikaci mezi generacemi bývá narušena. My umíme najít zdroj potíží a umíme si děti ve výcviku půjčovat. Nejpřirozenější ale stále zůstává v ptačích dračích rodinách že se děti učí od vlastních rodičů. Rok 2019 nám to potvrdil v různých leteckých sportech. Zjednodušeně lze říci, že rodiče spolupracují a udržují mimo jiné i vzájemný RESPEKT a z toho pak vychází další praxe. Jestliže jeden z rodičů podjebává, nedůvěřuje, škodí a otevřeně nebo skrytě narušuje autoritu druhému z rodičů... pak je potřeba s tím něco udělat v základu! Jinak jsme během výcviku vystaveni neviditelným atakům a blokování a strachům, které mnohdy ani nejsou naše vlastní. Východisko? Nevzdávat se a hledat řešení a trénovat komunikaci nejen na leteckých frekvencích :-)
Míša Machartová 02.12.2019 Andílci pokaždé jinak...
Lítání je báječné a aby bylo i bezpečné, tak potřebujeme experty, kteří umí a ví a učí a korigují naše tratě. Odměna je jasná, krásná a dokonalá. Tedy jak kdy...jak kde...ale každý pokus o úsměv se počítá a každý si rád zalítá. A kdo ne, tak i ten může zaskočit a něčemu se pro společné bezpečí se přiučit! Nejde to zaručit. Protože počasí nejde poručit!
Míša Machartová 01.12.2019 Prosinec a téma VYPRÁVĚJ!
Celý rok plný vzruchu nejen ve vzduchu. Historky, co se šíří vzduchem od ucha k uchu. Nebo po sítích, na kterých je někdo zachytí. Nebo kopice fotek, které by zasloužili komentář. Protože starý diář je inspirace pro nový diář a snář. Tvoříme příběhy stejně jako každá jiná rodina. Nezdržujeme se během sezóny vzpomínáním a vlastně ani sněním. Kromě nocí pod hvězdami nebo při setkání s hvězdami a inspirativními lidmi. Zbytek času investujeme do realizace a činností, které stojí potom za zmínku. Legendární příběhy nemusí být jen pohádky. Leda by to byli pohádky, které se stali skutečností...
Míša Machartová 05.10.2019 Draci v akci na kopci...
Kdo se bojí větru? Ten o tom ví své...proto se pak při výcviku drží proti větru nebo po větru a utírá si pot slzy nebo nudli do svetru!
Míša Machartová 01.10.2019 Téma měsíce - Draci a dračice!
Každý rok se na oblak vznesou noví draci a my při drakiádách řešíme i kategorii veterán. Tedy ten, který přežil a vrací se na oblohu znovu a dostává za to samolepku dalšího ročníku Drakiády. Společně s novými draky přicházejí na louky a kopce i na letiště noví malí piloti a dračí jezdci. Někdy je počasí tak divoké, že poprvé zažijí i souboj s Větrem a poprvé použijí lékárničku nebo žebřík na vysvobozování svého draka ze stromů. Všechno jsou to dobrodružství, která učí nejen děti o Síle Přírody a Větru, který nemá rozum a tak bychom ho měli mít aspoň trošku my. Není špatného počasí! Jen některé nemusí být až tak úplně vhodné pro létání...a i o tom nás draci umí poučit :-)
Míša Machartová 31.07.2019 Srpnové téma měsíce je cestování
Srpen má vždycky spoustu překvapení...takových, co jinde než na cestách nejsou k nalezení! Přejeme sobě i všem cestovatelům a badatelům dobrý směr a načasování. Letos se v rámci našeho tématu "kluci a holky z leteckých škol a školky" podíváme do míst, kde jsou zajímaví lidé a dějí se zajímavé věci. Nehledáme veřejně známé ... půjdeme po stopách rodinných škol a firem a tradičních místech...průvodce nám bude Vítr. Což ovšem znamená, že po nás nelze chtít nějaký plán...on si fouká do všech stran. Takže to bude celé jedno velké dobrodružství založené na dobro-volnosti ... a to jak známo není pro každého. A my se s těmi mimořádnými zkusíme potkat :-) Cestou jsme našli staro-nové přátele a místa, kam se vrátíme i příští rok. Speciální pozornost bude na trase Hosín-Raná-Beskydy a Pálava a vyrazíme i do Alp. Důvod? nechte se překvapit a nebo hlídejte další zpravodajství...
Míša Machartová 21.07.2019 Největším aktuálním sponzorem letectví je...
Můžete hledat s námi. Zda jsou to tátové nebo mámy? Jeden bez druhého nebo společně? Jedním směrem a po domluvě rozhodně více bezpečně!
© 2016
mapa webu
AeroLife
o nás
ke stažení
vzkazy
kontakt
eshop