odeslat
registrovat se
přihlásit se
VYPRÁVĚNÍ
ODMĚNY
KNIHOVNA
ARCHIV
MAPA
PLÁN
HRÁČI
HRA
Profil
Můj tým
Můj diář
Můj kompas
Můj zápisník
Moje fotoknihy
Mé konto
Mé příběhy
Archivní je vše, co se povedlo...
Archiv je taková sbírka všeho, co stojí za uložení a pamatování. Můžou to být zápisky z tvého Zápisníku a všechny nápady, co se povedlo realizovat nebo se na ně teprve chystáš a můžeš o tom napsat. Jsou to i samolepky, podpisy, foto-úlovky z akcí. Archivní je to, co se povedlo i když se u toho něco nepovedlo. Určitě nechybělo Štěstí a přišla i nová Zkušenost. TO všechno může být pro radost a zvědavost a když se to žije každý den, tak je na všechno času dost! a né všechno si přeci vezmeme pak na Věčnost :-) na cestu si lze vzít jen to, co je lehké a bylo to pro RADOST! Takže zážitky a vděčnost...takže DĚKUJEME
Míša Machartová 31.07.2019 Srpnové téma měsíce je cestování
Srpen má vždycky spoustu překvapení...takových, co jinde než na cestách nejsou k nalezení! Přejeme sobě i všem cestovatelům a badatelům dobrý směr a načasování. Letos se v rámci našeho tématu "kluci a holky z leteckých škol a školky" podíváme do míst, kde jsou zajímaví lidé a dějí se zajímavé věci. Nehledáme veřejně známé ... půjdeme po stopách rodinných škol a firem a tradičních místech...průvodce nám bude Vítr. Což ovšem znamená, že po nás nelze chtít nějaký plán...on si fouká do všech stran. Takže to bude celé jedno velké dobrodružství založené na dobro-volnosti ... a to jak známo není pro každého. A my se s těmi mimořádnými zkusíme potkat :-)
Míša Machartová 30.06.2019 Prázdninové červencové téma Živlové
Bez téhle party nezabavíte ani nenakrmíte své caparty! V našem podání spolu Živly a Sluníčko nesoupeří, ale naopak spolutvoří. jak se to pozná a změří? Když vyjdete aspoň ze dveří. A že je tam hic? Nebo děsné mokro? To jsou projevy Přírody a její nápovědy, co můžeme a nemůžeme chtít přirozeně žít a spolutvořit. Když chybí voda? Kam jít za ohněm? Kudy se loví Vítr a Co s načatým ránem nebo večerem? Zkuste se letos nechat řídit instinktem a nalaďte se na svůj nejmilejší živel a od ostatních se zkuste přiučit něco nového!
Míša Machartová 31.05.2019 Červen je skvělý měsíc pro leteckou školku
Jak to víme? Učíme to, hrajeme to a poletíme! Všude se dějí dětské dny a letecké dny a všichni už vědí, kam poletí na prázdniny a diáře a snáře už mají své rodiny naplněné smysluplnými plány a akcemi. Krok za krokem míříme společně s pokrokem...už tisíce a jeden sto let k obloze! Co máme za lubem - co v záloze? Sledujte nás na dálku. Když si někdo hraje, tak nezlobí a nemá čas dělat zpravodajství o všem, co se daří. Na to bude čas třeba až v září! Teď si pojďte hrát a realizovat své nápady.
Míša Machartová 01.05.2019 Měsíc pro Vrtule, vrtulky a vítr
Téma měsíc května : VRTULKY A VÍTR aneb nejlepší měsíc pro příběhy o větru všeho druhu. Jak jsme na to přišli? Všude po celém Česku a okolí zahajují všichni turistické, plavební a jiné sezóny. Pampelišky odkvétají a poletují společně s dalším materiálem ve větru a všechno je nádherně fotogenické. Stačí se rozhlédnout! A k tomu jsou nejlepší rozhledny, vyhlídkové lety i kopce. Kdo má doma drona s kamerou, tak může vyrazit na lov beze zbraní a aby se jeho létání nestalo podobné zbrani ... tak jsou tu ty letecké mapy a pravidla. Třeba ta nová o tom, že nad Národní parky už nepatří ani drony, ale do 300m nad terénem ani motorová letadla. To je velká změna!!! protože prostě všechno, čeho je moc, tak to škodí. Hluk taky! proto i vrtule mají své místo v našem kalendáři. patří k létání, jsou na hraní, ale neměli by přehlušit život na zemi. Takový řev má povolený jen skutečný vítr a každý malý i velký pilot ví, nebo se má včas dozvědět, že DNESKA BUDE LEPŠÍ NELETĚT. A někde pod vrtulí u krbu si raděj s čajem posedět. Protože hned jak se vítr utiší, může zase v povětří hledat každý to své zátiší :-)
Míša Machartová 01.04.2019 Měsíc na téma : Letecké mapy nepatří do odpadu!
Měsíc duben a podle všeho už za kamny nezůstanem! Opět je čas malovat ke všem nápadům pro letošní sezónu potřebné mapy. A ty staré překontrolovat a připravit je pro další DĚTI NA STARTU a to znamená v jazyce leteckém, že na věku nezáleží, protože některé přírůstky do letecké rodiny mohou mít na hlavě i šediny...proto nám letos vydavatelství Avion poskytlo možnost "poslat dál" letecké mapy a Databáze letišť nejen směrem k dětem, ale také do leteckých školek a lítacích škol, kde ročně projde výcvikem několik stovek nových zájemců o vlastní křídla. Kde takové školy mají??? Jsou to výcviková střediska pro ultralehké a padákové létání a dokonce i místa, kde se vyučují zacházet s drony a dalšími modýlky letadel. Aby se včas dozvěděli, jak je to s těmi výlety"bez hranic" a aby u toho nesestřelili nikoho a nic. Letecká gramotnost totiž učí porozumět pravidlům létání a učí dělat správná rozhodnutí. Už od startu!
Míša Machartová 01.03.2019 Březen měsíc pro AeroLogBook směr AeroBook
Téma měsíce března : KNIHOVNIČKA. Co to všechno je? Březen je měsíc knihy. Asi že pranostika říká, že "březen za kamna vlezem". My jsme do světa na začátku roku pustili nejnovější verzi AeroLogBooku a teď v březnu jí budeme plnit poznámkami a obrázky o knižkách, které nám mají co dát. Nejraději se totiž učíme z příběhů. Zákony fyzikální jsou v učebnicích. Zákony lidské ve sbírce Zákonů. Ale jak se ty dva světy propojují a jak to??? že mohou létat i ti, co je ještě nečetli? Nebo nestihli před startem přečít všechno...a když už to přečetli, ale nerozumněli tomu? Jak to udělali, že nám dodnes mohou o tom vyprávět? Jako kdysi, než bylo vynalezeno psaní :-)
Míša Machartová 01.02.2019 ¨Měsíc únor pro trenérské téma
Máme tu úkol měsíce ÚNORA : Potřeba najít pro sebe a své děti TRENÉRY. Mluvíme o letecké sezóně, která letos klepe na dveře už v únoru. Asi abychom byli nachystaní včas. Rozhovory se zajímavými lidmi, kteří mohou obohatit letní letecké tábory na základě stanovených témat. Letos KLUCI A HOLKY Z LETECKÉ ŠKOLKY. Takže to bude hodně o rodičích + hračkách pilotních i bezpilotních, také o selftuningu, který vede k tomu, abychom na tom byli zase o kousek líp a kdo už má za to, že to lepší nebude, tak aspoň spolupracuje a rozvíjí NOVOU generaci. Takže letos i velké téma - mezigenerační spolupráce! a namísto rvačky o to, kdo je nebo byl první?? položit svým trenérům otázku : KDY A KDE předávají štafetu a mají odpovědi na otázku - JAK DÁL? :-)
Míša Machartová 01.01.2019 Téma roku 2019 : Kluci a holky z leteckých škol a školky
Vítejte v roce i v naší letecké školce. Nebo ve všech leteckých školkách, které najdete! Najdete je na letištích, kde mají létající rodiče. Nejde jen o modelaření. Jde o to si hrát a bavit sebe, děti a všechny okolo. Je to NEKOMERČNÍ a jeto NEVÝCHOVNÉ. Investujeme do dětí to, co nejde pořídit za peníze. A výchova létáním? to by bylo už pozdě...takže jde jen o vhodnou motivaci a práci nejen s gravitací! Jde o inspiraci, o legraci, o realizaci všech vizualizací a pohádek a trochu i o pořádek a smysl toho konání, co mu říkáme LÉTÁNÍ. Proto letos zkusíme pohnout i projektem OKŘÍDLENÍ STRÁŽCI na STEZCE VZDUCHU. A pak taky s dětským leteckým trenažérem, vědomostní soutěží a dalšími překvapeními. Hlídejte si nás. Třeba na Facebooku a později i na AeroBooku. Tvoříme cestou a občas ani nemáme čas všechno říkat nahlas! ale o obrázky se rádi podělíme :-)
© 2016
mapa webu
AeroLife
o nás
ke stažení
vzkazy
kontakt
eshop